نکات کلیدی یک رستوران موفق

چگونه یک رستوران حرفه ایی داشته باشیم؟

برای بسیاری از مردم، افتتاح یک رستوران یک رویا است. یکی از چیزهای بسیار جالبی که در مورد کسب و کار رستوران به نظرم می رسد، ترکیبی از هنر خلاقانه و جنبه های تجاری دقیق و چالش برانگیز است که برای موفقیت لازم است. مفهوم راه اندازی رستوران و برنامه ریزی کسب و کار را باید آموزش ببینید. تا نکات مهم برنامه ریزی برای افتتاح یک رستوران را دقیق انجام بدهید.

در ابتدای ، باید یک طرح تجاری ساده بنویسید. رستوران را شبیه یک پازل تصور کنید که الان باید شروع به چیدن تکه های پازل در کنار هم بکنید ، این روش کمک زیادی به شما خواهد کرد. بسیاری از رستوران‌داران تازه‌کار، اغلب سرآشپزها، فقط جزء غذا را در نظر می‌گیرند، اما موارد بسیار بیشتری وجود دارد. یک طرح تجاری خوب اندیشیده شده شامل ایجاد یک مفهوم منحصر به فرد، تجزیه و تحلیل رقابتی، انتخاب سایت، پیش بینی های مالی، نیازهای تجهیزات، کارکنان، و البته منو خواهد بود.

بیایید با یک تعریف شروع کنیم

لازم است که رستوران شما یک تجربه منحصر به فرد ارائه دهد. هر تصمیمی که می‌گیرید، خیلی مهم است که با یک فضا و محیطی گرم و مفرح و شاد به استقبال مهمانان خود بروید . مرتبا به مشتریان خود یادآوری کنید، “همه چیز به مربوط می شود.” به عنوان مثال، شما از ظروف غذاخوری ظریف در رستوران مرغ سوخاری یا بشقاب های یکبار مصرف در استیک خانه های مجلل استفاده نمی کنید. همانطور که این ممکن است در عناصر گسترده تر به نظر واضح باشد، ضروری است که این ایده را برای تمام جزئیات رستوران، که مهم نیست چقدر کوچک است، در نظر بگیرید. همه چیز از رنگ گرفته تا موسیقی و میزها و تابلو ها باید با هم هارمونی داشته باشد. عناصر دکور، منو و سطح خدمات باید تجربه‌ای بی‌نظیر را برای مهمانان فراهم کند که وقتی خوب انجام شود، تقریباً مورد توجه قرار نمی‌گیرد، زیرا طبیعی و معتبر است.

رضایت و ماندگاری مشتری

جذب مشتری هرگز کار ساده و راحتی نیست. این امر مستلزم برنامه ریزی هوشمندانه، اجرای بازاریابی و عمل به وعده های موجود در ماموریت و بیانیه موقعیت برند شما است. هرگز نباید فرض کنید که “اگر آن را بسازید، خواهند آمد.” سوالاتی که باید از خود بپرسید عبارتند از؛ چگونه رستوران من با مردم ارتباط برقرار خواهد کرد؟ چرا رستوران من وجود دارد؟ به دنبال جذب چه نوع افرادی هستم؟ چه می خوانند یا تماشا می کنند؟ اوقات فراغت خود را چگونه می گذرانند؟ بهترین راه برای رسیدن به آنها چیست؟ مفهوم شما باید برای یک مخاطب خاص و انتخاب شده جذاب باشد. چیزی به نام «همه مشتری من هستند» وجود ندارد. دانستن اینکه چرا و برای چه کسی رستوران شما وجود دارد برای موفقیت بسیار مهم است. برنامه بازاریابی شما باید دلایل قانع کننده ای ارائه دهد که چرا آن پایگاه میهمان باید مرتباً در محل شما مراجعه کند. آیا این مفهوم برای افراد آگاه به سلامت ایجاد شده است؟ آیا هدف آن هزاره ها است یا بیبی بومرها؟ این یک منوی کامل یا مارک دسر یا یک مفهوم راحت، فست فود و مبتنی بر ارزش است. رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات چاپی و اطلاع‌رسانی جامعه شما باید روی یک مخاطب با یک پیام واحد متمرکز شوند. هنگامی که پایگاهی وفادار از مشتریان ایجاد کردید و تجارت را تکرار کردید، باید پایگاه خود را با بازاریابی برای سایرین در منطقه با پیشنهادی که برای آنها جذاب باشد، گسترش دهید.

داشتن تیم حرفه ایی

یک تیم عالی به شما کمک می کند تا هر روز پیروز شوید. استخدام افراد عالی اولین قدم در ارائه خدمات عالی و یک محصول ثابت به مهمانان شما است. بیانیه ماموریت شما “چرا” همراه با فرهنگ شرکتی که بر احترام به کارکنان، تعهد به مهمانان، خدمت به جامعه و توجه به محیط زیست تاکید دارد، شما را در هنگام انتخاب کارکنان راهنمایی می کند. استخدام افراد با تجربه رستوران کافی نیست. آنها همچنین باید رسالت رستوران را درک کرده و با انگیزه باشند. در غیر این صورت، آن‌ها با رویکردی غیرواقعی از این حرکت عبور می‌کنند و اغلب در فراتر از انتظارات مهمان شکست می‌خورند. ارزش های اصلی شرکت خود را بررسی کنید و افرادی را استخدام کنید که با آن مطابقت دارند. در مرحله بعد، به کارکنان خود آموزش جامع و مداوم و ابزارهای مناسب ارائه دهید تا بتوانند وظایف روزمره را بدون نقص انجام دهند. استخدام برای کیفیت، آموزش برای مهارت.

بازار و رقابت

درک منطقه بازاری که می خواهید رستوران خود را در آن باز کنید، یک عنصر حیاتی در برنامه است. با دقت در مورد جمعیت شناسی تحقیق کنید تا اطمینان حاصل کنید که افراد کافی در منطقه وجود دارند که با آنها مطابقت دارند که فکر می کنید مفهوم شما را پذیرفته اند. هنگامی که به دنبال مکان خود هستید، با یک کارگزار تجاری با تجربه کار کنید که می تواند داده هایی را در اختیار شما قرار دهد تا به شما در انتخاب صحیح منطقه و سایت کمک کند.

تجزیه و تحلیل کامل رقابتی نیز ضروری است. به عنوان مثال، قیمت رقابت خود را بررسی کنید. مطمئن باشید که برای بازار بیش از حد یا کمتر از آن قیمت ندارید. سایر خدماتی که ارائه می دهند، مانند تحویل و سفارش آنلاین را بررسی کنید. زمانی را در بازار بگذرانید، چندین بار با رقبای بیشتری غذا بخورید و رستوران خود را طوری قرار دهید که نیازهای بازار را برطرف کند. داشتن ارزش منحصر به فرد و پیشنهاد فروش شما را از بازی جلوتر نگه می دارد. به یاد داشته باشید، همه برای دلارهای مصرفی یکسانی رقابت می کنند، بنابراین باید نقاط تمایز ایجاد کنید که به شرکت شما کمک کند تا از رقبا متمایز شود.

کیفیت غذا

منوی شما نه تنها باید با مفهوم و بازار مرتبط باشد، بلکه باید هر بار کاملاً آماده و سرو شود. میهمانان رستوران انتظار دارند هر بار که از آن بازدید می کنند غذاهایی که دوست دارند طعم و کیفیت بالایی داشته باشند. محصولات ناسازگار می تواند منجر به ناامیدی مهمانان، نظرات بد، و کسادی تجارت شود. منوی شما نه تنها باید خوشمزه باشد، بلکه باید اجرای آن نیز ساده باشد. هر چه منو ساده تر باشد، احتمال اشتباه در آماده سازی کمتر است. ثبات باعث افزایش رضایت مهمانان می شود. برخی از سرآشپزها و “غذاها” آیتم های منو را ایجاد می کنند که بسیار پیچیده هستند و به یک متخصص بسیار ماهر در آشپزخانه نیاز دارند. اگر قصد دارید یک رستوران گران قیمت با پرسنل گران قیمت باز کنید، اما نه در یک رستوران معمولی یا خانوادگی، این رویکرد خوب است. یک منوی برنده ساده، تازه، مرتبط و طعم عالی است. یک سرآشپز ماهر می تواند در تهیه غذاهای منحصر به فرد و طعم عالی که تولید آنها با نیروی کار ماهر کمتر نیز ساده است، کمک کند. اگر آرزوی داشتن بیش از یک مکان را دارید، اجرای ساده و محصولات ثابت برای دستیابی به هدف اداره چندین رستوران ضروری است.

پول نقد

دلایل زیادی برای جمع شدن رستوران ها وجود دارد. این می تواند مفهوم اشتباه، انتخاب نامناسب مکان، تحقیق نکردن درست در مورد رقابت، خدمات ضعیف، منوی غیر الهام بخش، یا غذای بد باشد. با این حال، تأثیر منفی کمبود سرمایه ممکن است شایع ترین علت شکست رستوران ها باشد. دانستن اینکه برای راه اندازی رستوران به چه مقدار پول نیاز دارید، فقط نوک کوه یخ است. شما باید نیازهای نقدی جاری را در زمانی که رستوران تازه افتتاح شده است و در حال افزایش است، ارزیابی کنید. ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا یک رستوران به سودآوری برسد. توانایی پشتیبانی از نیازهای مالی در این مرحله اغلب چالش «ساخت یا شکستن» است که بسیاری از رستوران‌داران جدید نمی‌توانند بر آن غلبه کنند. یک مدل طرح ریزی خوب که با کمک یک مشاور مالی حرفه ای ایجاد می کنید، می تواند شما را از ناامیدی، تاثیرات منفی مالی و شکست قلب یک رستوران شکست خورده نجات دهد. در نظر گرفتن نیازهای سرمایه برای دوازده تا پانزده ماه اول نه تنها محتاطانه بلکه برای موفقیت هر رستوران جدید ضروری است. شما باید آماده باشید تا با افزایش سرعت رستوران، هزینه ها و هزینه های عملیاتی را پوشش دهید. به دقت نیازهای نقدی خود را در نظر بگیرید و چه مقدار سرمایه در گردش باید آماده استقرار داشته باشید.

برنامه داشته باشید و رویای خود را دنبال کنید

داشتن یک رستوران می تواند شخصاً سودآور و سودآور باشد. بسیاری از مردم با پیروی از این دستورالعمل‌های ساده، شرکت‌های رستوران‌داری بزرگی ساخته‌اند. اشتیاق و اشتیاق فقط شما را تا اینجای کار خواهد رساند. طرح کسب و کار خود را به عنوان یک نقشه راه ایجاد کنید. طرح شما به شما کمک می‌کند در هنگام برخورد با بخش‌های متحرک متعدد راه‌اندازی و راه‌اندازی موفقیت‌آمیز یک رستوران جدید، در مسیر خود بمانید.

پست قبلی

نکات مهم  کار با سرخ کن صنعتی

پست بعدی

استانداردهای کافی شاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولاتی که به دنبال آن هستید شروع به تایپ کنید.
سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید