نکات مهم  کار با سرخ کن صنعتی

تعرفی کوتاه در مورد سرخ کن صنعتی

سرخ کن های تجاری بدون شک جزء جدایی ناپذیر هر چیدمان آشپزخانه صنعتی هستند. از سیب زمینی سرخ کرده تا مرغ سرخ شده و دونات – غذاهای سرخ شده از مد قدیمی همیشه در سراسر جهان محبوب هستند! با این حال، سرخ کن های الکتریکی و چربی عمیق اگر به درستی کار نکنند می توانند خطرناک باشند. سرخ کن ها حاوی چندین لیتر روغن داغ در حال جوش در دمای بسیار بالا هستند. و آخرین چیزی که یک شرکت پذیرایی می خواهد هر گونه حادثه یا آسیب ناشی از لوله کشی روغن داغ یا آتش سوزی است! به همین دلیل ضروری است که کارکنان برای کار با این تجهیزات به درستی آموزش ببینند. بیایید برخی از روش های ایمنی را مورد بحث قرار دهیم تا کار سرخ کن تجاری را آسان تر کنیم!

 اقدامات ایمنی

  1. همیشه از محیط اطراف خود آگاه باشید

قبل از هر چیز، کارمندان باید سازگار باشند و به آنچه در اطرافشان می گذرد توجه داشته باشند تا از هر گونه حادثه غیرضروری جلوگیری شود. آنها همیشه باید اعلام کنند که چه زمانی با وسایل داغ دور دیگران مانور می دهند، به خصوص وقتی پشت سر کسی می روند.

  1. تجهیزات ایمنی و آموزش

هر کسی که می خواهد سرخ کن را کار کند باید در مورد استفاده صحیح و ایمنی آموزش ببیند. هنگام تعویض روغن داغ باید از تجهیزات ایمنی مانند دستکش فر، جا قابلمه و دستکش های مقاوم در برابر بخار استفاده شود. کارکنان آشپزخانه نیز باید در مهارت های اولیه کمک های اولیه آموزش ببینند. اجزای سرخ‌کن مانند سبدهای سرخ‌کن، درپوش‌های شیر، محافظ‌های آب پاش، سیستم‌های دفع چربی، فیلترهای چربی، ترموستات، هود هواکش و تهویه مؤثر همگی باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند.

  1. ظروف و ذخیره سازی صحیح

برای جدا کردن محتویات سرخ شده باید از یک جفت انبر بلند، صافی یا کفگیر استفاده کرد تا از پاشیدن روغن داغ به اپراتور جلوگیری شود. بعلاوه، برای وسایلی که اغلب مورد نیاز است، فضایی دور از سرخ کن آماده کنید تا از سوختن شخصی در هنگام تلاش برای دسترسی به آنها جلوگیری کنید.

  1. لباس مناسب بپوشید

در آشپزخانه لباس و کفش مناسب ضروری است. یک آشپز سرخ‌پز باید از کفش‌های ضد لغزش با پنجه بسته استفاده کند. بهتر است از پیش بند، لباس آشپزی یا لباس های تنگ و چسبان در آشپزخانه استفاده کنید. علاوه بر این، برخی از آشپزها از PPE (تجهیزات محافظ شخصی) مانند محافظ بازو یا محافظ صورت استفاده می کنند. اما فقط مراقب باشید که لباس مانع حرکت آزاد یا توانایی شما برای محکم نگه داشتن ظروف نشود.

  1. سرخ کن را بیش از حد پر نکنید یا آن را کم نکنید

طفاً توجه داشته باشید که اگر سرخ کن را بیش از حد یا کم پر کنید، یک حادثه در انتظار رخ دادن است! حتی اگر تحت استرس ناشی از انباشته شدن چندین سفارش کار می کنید، هرگز سرخ کن خود را بیش از حد بار نکنید! این می تواند پاشیدن نامنظم و موارد سوختگی را افزایش دهد و به هر حال نتیجه نهایی پایین تری ایجاد می کند. از کم پر کردن سرخ کن نیز خودداری کنید، زیرا غذای شما به اندازه کافی پخته نمی شود. مراقب باشید که سرخ کن را فقط تا خط پر از روغن یا گریس پر کنید.

  1. تشک های کف غیر لغزنده را نصب کنید

از آنجایی که سرخ کن تمایل به پاشش روغن دارد، وجود یک کفپوش ساده بدون لغزش در محل می تواند به جلوگیری از خطرات احتمالی ایمنی کمک کند. نگه داشتن پای خود در هنگام دست زدن به محتویات داغ برای جلوگیری از لغزش، زمین خوردن و افتادن ناخواسته ضروری است. و بقیه کارمندان نیز می توانند در صورت افتادن آشپز سرخ کن در معرض خطر باشند!

  1. یک کپسول آتش نشانی نگه دارید

یک واقعیت حیاتی برای درک در مورد آتش سوزی های شروع شده با نفت این است که نمی توان آنها را با آب خاموش کرد! بنابراین، ضروری است که کترینگ ها همیشه خاموش کننده را در مکانی به راحتی در دسترس قرار دهند. خاموش کننده های کلاس K مخصوصاً برای خاموش کردن شعله هایی که شامل روغن های پخت و پز، چربی ها یا گریس هستند، طراحی شده اند. همه کارکنان باید به درستی در مورد پروتکل های لازم آموزش ببینند تا در صورت آتش سوزی آشپزخانه بتوانند از عهده آن برآیند. بعلاوه، نهایت دقت را داشته باشید که هرگز هیچ شعله باز در نزدیکی سرخ کن خود قرار ندهید.

  1. سرخ کن خود را روی دستگاه معمولی تمیز کنید

تمیز نگه داشتن سرخ کن و سایر تجهیزات آشپزخانه یک اقدام ایمنی ضروری است. تمیز کردن روزانه را در اول صبح، زمانی که روغن مخزن سرخ کن خنک است، توصیه می شود. بی توجهی به تمیز کردن باعث انتقال طعم و بوی ناخوشایند به دسته جدید غذا می شود که آخرین چیزی است که برای شهرت تجاری خود می خواهید! توصیه می شود هر بار که روغن را تعویض می کنید سرخ کن خود را تمیز کنید و هفته ای یک بار آن را تمیز کنید.

  1. از کتاب راهنما کمک بگیرید

اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل های عملیاتی سازندگان را به دقت دنبال کرده و از آنها پیروی کنید، زیرا آنها از نظر قانونی موظف به ارائه صحیح ترین توصیه ها برای عملکرد صحیح تجهیزات هستند.

  1. با افراد حرفه ای مشورت کنید

اقدامات پیشگیرانه همیشه بهتر از درمان است! اطمینان از بازرسی حرفه ای و تعمیر و نگهداری معمول توسط یک شرکت مورد اعتماد می تواند به شما کمک کند تا دستگاه خود را در بهترین حالت کارکرد و به روز نگه دارید. شما می توانید هرگونه ضعف عملیاتی احتمالی دستگاه شما را شناسایی کنید، بنابراین در دراز مدت در هزینه خود صرفه جویی می کنید.

 بایدها و نبایدها و نکات مهم

بسیاری از کسب و کارها مقصرند که روغن خود را مرتباً تعویض نمی کنند! روی کاهش هزینه ها با استفاده از روغن بی کیفیت تمرکز نکنید. ضروری است که طول عمر سرخ کن خود را با سرمایه گذاری در روغن های با کیفیت برتر و محافظ که پاشیدن پاشیده شدن را کاهش می دهد، افزایش دهید. وقتی سطح روغن شما کم شد، حتما آن را پر کنید یا هر روز صبح این کار را انجام دهید. این باعث می شود غذای شما به میزان دلخواه شما پخته شود.

به جای اینکه روغن خود را در دمای پخت و پز نگه دارید، زمانی که کارها با سرعت کمتری در حال حرکت هستند، از تنظیمات آماده به کار استفاده کنید. همچنین درجه‌های پایین‌تر یا بالاتر را بر اساس محصولی که می‌پزید تنظیم کنید.

اطراف سرخ کن خود را به گونه ای آماده کنید که منطقه ای بدون نوشیدنی باشد. اگر آب یا مایعات دیگر به طور تصادفی به سرخ کن بیفتد، می تواند باعث واکنش شدید روغن سرخ کن شود، زیرا مایع در هنگام تبدیل شدن به بخار چشمک می زند و منبسط می شود.

روش انداختن شما هنگام پایین آوردن دسته های محصول در سبدهای سرخ کردنی، باید به آرامی در روغن یا گریس پایین بیاید. انداختن سریع آن می تواند باعث ریختن بیش از حد آن شود.

یخ را از غذاهای منجمد بردارید تا روغن تف را به حداقل برسانید و یخ ذوب شده نیز می تواند بر طعم غذاها تأثیر منفی بگذارد.

در نهایت، مطمئن شوید که برای پوشش هر گونه جراحت، آتش سوزی یا آسیب به تجهیزات و غیره، بیمه تجاری داشته باشید.

پست قبلی

5 ایده جذاب راه اندازی آبمیوه فروشی

پست بعدی

نکات کلیدی یک رستوران موفق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولاتی که به دنبال آن هستید شروع به تایپ کنید.
سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید